DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: JEDNOŠŇŮROVÝ DRACI

Jakého jednošňůrového draka si vybrat?

U těchto draků je to nejjednodušší a nejsložitější zároveň. Ale i v tomto vám pomůžeme udělat si jasno.

draci typu DIAMANT

Jednošňůrový drak je většinou určen pro naprostou většinu dětí do 6-ti let. U řiditelných draků je nutná koordinace pohybů a větší ukázněnost, proto takového draka doporučujeme až pro děti okolo 7 let, které mají dokončen vývoj motoriky. U těch starších až nejstarších (otců, dědů a dalších hračičků) je však výběr totožný.

Asi nejdůležitější pro děti i pro vás bude jak drak vypadá (jaký má obrázek).

K tomu je neméně důležité z čeho je drak vyroben. Z našich zkušeností, ale především ze zkušeností našich zákazníků, v naše obchodě nenaleznete "igelitové draky", kteří mohou být sice hezcí a mohou létat i ve slabším větru, protože bývají lehčí, ale dost často jsou na jedno použití. Rovněž "papírové draky" neprodáváme a ani nevíme, kdo by je vyráběl ve velkém. Ty si většinou šikovní lidé vyrábějí sami doma. Návody na stavbu draka, nájdete i na našich stránkách.

Ti z vás, kteří se stále ještě rozhodujete zda draka koupit nebo postavit, si můžete přečíst úvahu na toto téma "Papírový drak - marná práce a ztracený čas?"

Létající jednošňůroví draci typu "DELTA" jsou stabilnější díky své konstrukci než draci typu "DIAMANT", ale i ti létají a vypadají ve vzduchu krásně.

Nejstabilnějšími draky v této kategorii jsou "3D" nebo také "prostoroví" - především krabice a od nich odvození draci.

Draci typu "SLED" mají výhodu, že jsou bez tyček. Jsou skladnější (dají se složit do velice malých rozměrů), nemáte co zlomit či ztratit. Velkých draků v této kategorii se využívá k tažení lodí - většinou mořský kajak.

Do kategorie draků "OSTATNÍ" jsou zařazení draci, které nelze jednoznačně zařadit do kategorií předchozích (i když některé draky najdete i v nich).

Pokud si přesto nevíte s výběrem rady, napište nám!


Draci typu DELTA a SLED

draci typu DELTA draci typu SLED v menším provedení POCKED SLED

Draci typu 3D a skupina draků - ostatní

draci typu 3D neboli PROSTOROVÍ draci typu ostatní

Draci ze skupiny draků - ostatní - FlowForm, Rokkaku

draci typu FLOWFORM, patří do skupiny ostatní draci typu ROKKAKU, patří do skupiny ostatní

Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nové nelze přidávat.

, Žádost,prosba odpovědět

Poslal by .prosím někdo nákres s rozměry na krabicového draka?Byl by někdo tak ochotný a dobrý?Děkuju Eda 1

icon odpověděl(a)

Vážený pane, krabicových draků je velká řada. Přihlašte se prosím do diskuze a tam svůj dotaz zopakujte v části "Draci" -> "Jednošňůroví draci" a zkuste tam lépe specifikovat jak má ten krabicoví drak vypadat.
Pak vám tam dám odkaz na nějakou stránku/y s plánkem.