Zdroj: http://www.draci.net/lisci-smycka-zakladni-uzel.a80.html  •  Vydáno: 12.9.2009 15:50  •  Autor: PeVal

Liščí smyčka – základní uzel

Jak přivázat šňůru k drakovi? Jak přivázat ovládací šňůry na draka?

zavázání liščí smyčky

Chcete přivázat šňůru na draka a nevíte jak? Chcete, aby byl uzel jednoduchý a přitom pevně držel? Chcete, aby se dala šňůra po použití snadno odvázat? Použijte liščí smyčku.

Naučte se liščí smyčku, protože to je nejpoužívanější uzel při létání s draky. Liščí smyčka je velice jednoduchá. Pro její vytvoření stačí na konci šňůry uvázat smyčku přiměřené velikosti.

Do vytvořené smyčky zasuňte ukazovák a palec jedné ruky. Prsty roztáhněte tak, aby jste mohli konce prstů dát přes vnější okraj smyčky. Prsty přetáhněte přes okraj a spojte je k sobě. Druhou rukou chyť smyčku a prsty vytáhněte tak, aby jste zachytili vytvořená oka. Takto vytvořenou smyčku pak nasuňte na druhou šňůru a smyčku zatáhněte.

Liščí smyčka Liščí smyčka - protažení prstů smyčkou Liščí smyčka - roztažení s přetažení prstů přes okraj smyčky Liščí smyčka - spojení prstů a vytvoření smyčky Liščí smyčka - uvolnění prstů Liščí smyčka - přetažení smyčky přes konec druhé šňůry Liščí smyčka - ukázka před dotažením smyčky Liščí smyčka - dozažená/uvázaná smyčka

Rozvázání je jednoduché. Prsty zachytíte očko a zatažením se liščí smyčka uvolní a vy můžete vytáhnout šňůru.

Jak přivázat ocas apod.? Liščí smyčku nemusíte používat jen k připevnění šňůry, ale i k připevnění ocasu, různých ozdob, třásní apod. na draka.


Použité foto - Matt Brown