DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.

Kategorie: TAŽNÍ DRACI , AKCE

Světový závod SnowKiteMasters 2011

Nobile kiting Letošní mezinárodní SnowKiteMasters probíhal na Lautaret Pass celý týden mezi 8.-16.1.2011. Přítomno bylo asi 70 závodníků z více než 20 zemí.

Velmi působivý snowpark byl zformován během pár dní před akcí. Byla vybudována pohodová SKM vesnice s hlavním centrálním stanem, kde se scházeli závodnici, podávali obědy a další občerstvení a také umožňoval úkryt před počátečními sněhovými přívaly.

Počasí na začátku bylo těžké. V neděli začalo sněhovou bouří, pak zase v pondělí a úterý nebyl vůbec žádný vítr. Takže až ve středu mohl začít Mezinárodní SnowKiteMasters. Byli tři soudci, Xavi ze Španělska, Bjorn z Belgie, Denis z Francie a ředitel závodu Matthias Charton.

Špatné světlo, černé mraky, sněžení v prvním dnu. Ani to neodradilo závodníky, aby se předvedli před konkurencí, takže show bylo velice působivé.

Soutěž šla do finále. Z dívek vyhrála Kari Schibevaag NOR oba závody na lyžích a snowboardu. Kari má opravdu velkou bojovnost. Její týmová kolegyně z Ozon týmu Tatiana Sysoeva RUSKO skončila na dobrém 4. místě.

Muselo se počkat na čtvrtek na finále chlapců.

Vrátila se super modrá obloha, stabilní severozápadní vítr 10-15 uzlů. Díky těmto super ideálním podmínkám vzrůstala úroveň. Vítězem se stal Guillaume CHASTA Chastagnol, druhý byl Romain Luppi CH a Makek Zach z ČR skončil třetí. Je neštěstím soutěžit proti Chastovi v semifinále ;-)

Chasta vyhrál s těmito triky: Stratospheric Tindy, Backroll Handle-pass 720, Stylish 1440 to Blind, One-hand Kiteloop 720, plus mnoho dalších technických triků, kterými předčil svou konkurenci.

Stejná super bitva proběhla mezi muži na lyžích. Opět 1.místo OZONE s Johannem Civel FR. 2. místo ve finále měl Anton Uzhegov RUSKO, který zlepšuje svou úroveň a technické dovedností každý rok.

V pátek probíhal rychlostní závod. Na startovní čáru se postavili všichni závodníci. Lyže, snowboardy, holky, kluci, všichni v jednom velkém rychlém chumlu. O tomto závodu se bude psát ještě dlouho. Závodníci se proplétali, šňůry zaplétaly, draci padali, vítr nefoukal, a pak zase foukal, chyby v křížení tras konkurentů, chyby při projíždění trasy, ale na konec v závěru této třicetiminutové epické bitvy stál vítěz. Vikingská legenda Bjorn Kaupang, těsně za ním Pascal Boulgakow, a jako třetí GG Josserand. Výsledek v kategorii dívek byl jediný. Kari zkřížila šňůry s dalšími třemi draky hned na startovní čáře!

Mezinárodní SnowKiteMasters skončil večer předáváním cen v místní hospodě Frog.

Více ...

Pak v sobotu a neděli proběhlo mistrovství francie French Snowkiting Championships Federal Freestyle.

V sobotu modrá obloha a stabilní vítr, sníh zůstal tvrdý jako beton. Závod ve freestylu vyhrál Pascal Boulgakow, za ním o pár bodů skončil francouzský mistr Laurent Sublet.

V neděli, poslední den nádherného týdne, probíhaly freestyle soutěže.

Chasta opět vyhrál skupinu snowboardu. Laurent v lyžích. A Estelle Lambelet byla první mezi dívkami.

A tak 7. SnowKiteMasters skončil. Gratulujeme Wareck Arnaud a Regis Labaune otcům této akce.

Uvidíme se všichni na příštím mistrovství v lednu 2012 na 8. SnowKiteMasters.