DRACI.NET KITECENTRUM.CZ AIKON s.r.o.
 
Kategorie: INFORMACE O DRACÍCH , JEDNOŠŇŮROVÝ DRACI , AKROBATIČTÍ DRACI

Průměrná rychlost větru v ČR

vítr Vítr fouká celý rok a ne jen na podzim. A proto můžete s draky létat celý rok. A kdy je to nejlepší? Poznámka: Doplněno o mapky

Milanovi se podařilo získat data z měření rychlosti větru z let 2010-2012 a tak je pro vás zpracoval do grafu.

průměrný rychlost větru v ČR

Jak z grafu vyplývá, vítr fouká průměrně stále stejně, takže se nedá říct, že by byl nějaký měsíc, kdy by foukalo víc a kdy méně. A jak je vidno, tak průměrná rychlost je okolo 4,5 m/s, což je okolo 16 km/h.

Ale víte sami, jak je to se statistikou a průměry. Zrovna když vy budete chtít pouštět draka, tak nebude foukat a nebo bude tak moc, že by vás to odfouklo ;-)


Doplněno 17.12.2012

Ještě se mi podařilo najít několik mapek s průměrnou rychlostí větru. V mapkách je barevně znázorněna vypočítaná rychlost. Dvě mapky jsou pro výšku 10 m a jedna pro výšku 100 m, co už je výška spíše pro výškové draky.

Dvě mapky jsou převzaty ze závěrečné zprávy z projektu VaV/320/08/03 "Výzkum vhodnosti lokalit v ČR z hlediska zásob větrné energie a zpracování metodiky pro posuzovací a schvalovací řízení při zavádění větrných elektráren", který zpracoval Ústav fyziky atmosféry AV ČR, v Praze, 30. listopadu 2004.

průměrná rychlost větru v 10 m, model VAS
průměrná rychlost větru v 10 m, model PIAPBLM
průměrná rychlost větru v 100 m


Doporučte: icon email Pošli článek Linkuj Jaggni to ! Přidej na topčlánky.cz Pridat.eu pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Uložte si: Clip to Evernote